,

Lézeres körömgomba kezeléssel az ápolt, egészséges megjelenésért

Lézeres körömgomba kezelés

A körömgomba mára már népbetegséggé nőtte ki magát, hiszen olyan betegségről beszélünk, mely fertőző, eltávolítása nehéz, és a kórokozója könnyen megtelepszik olyan nedves helyeken, mint a nyilvános zuhanyzó vagy az uszoda öltözőjének csempéje. Sokszor tehát nem is kell érintkezzünk a körömgombával fertőzött emberrel, mégis megbetegedhetünk. Ezért fontos, hogy tisztában legyünk magával a betegséggel és annak tüneteivel.

A körömgomba kézen és lábon is előfordulhat. Kezdetben sárgás elszíneződés jelenik meg először csak az egyik körmön, mely ha a kezelést elmulasztjuk, folyamatosan átterjed a többi körömre is. Ezért lényeges, hogy tisztában legyünk vele, hogy a körömgomba nem csak esztétikai probléma, és nem múlik el kezelés nélkül. A legtöbb laikus először vény nélkül kapható külsőleges ecsetelővel próbálkozik, azonban ezt a kezelést hamar fel szokták adni a betegek, mivel nem látnak rövid időn belüli változást.

Létezik erre a problémára szájon át szedhető gyógyszer is, azonban a körömgomba elleni tablettát csak egészséges ember szedheti, sok mellékhatással terhelt, és szedése kifejezetten veszélyes szív- és májbetegekre, illetve várandós nőkre.

Lézeres körömgomba kezelés – a gyors és hatékony módszerek kedvelőinek

Valamivel költségesebb, de a legmegbízhatóbb kezelési mód a lézeres körömgomba kezelés. Ennek a kezelésnek minimális mellékhatása lehetséges, mint a bőrpír, ami a kezelés után néhány nap alatt teljesen elmúlik. Ellenjavallat nem nagyon létezik rá, és a kezelés heteiben folyamatos orvosi ellenőrzés alatt van a páciens. A teljes gyógyuláshoz általában 5-6 lézeres kezelésre van szükség.